Karta dnia w Tarocie

Pamiętam doskonale kiedy wybrałam swoją pierwszą kartę dnia i od razu pożałowałam. Była to 5 mieczy. Przeraziłam się, Zobaczyłam możliwe katastrofy w pracy i kryzysy emocjonalne. Nic takiego się jednak nie stało! Postanowiłam po południu nie wychodzić z domu (tak na wszelki wypadek) . I nagle złapał mnie silny skurcz w plecach i ostry ból. Nie wiadomo skąd i co to, bo nigdy czegoś takiego nie miałam.  Resztę dnia spędziłam na leczeniu tego bólu. Rano nie było po nim śladu. Wywnioskowałam, że dla mnie 5 mieczy prawdopodobnie oznacza ból (dolegliwość) fizyczną.  Jeżeli postanawiasz pracować z kartami, to będą ci pięknie i czytelnie odsłaniać swoje znaczenia. Od ciebie zależy, czy je zechcesz zrozumieć i … poczuć co chciały ci przekazać.

Na czym polega metoda kart dnia

Metoda 'Karty dnia” to dość szeroko znany sposób na naukę  tarota, na doskonalenie znajomości kart oraz na precyzyjną wróżbę w danym dniu. Zwie się „Kartą dnia” Na czym polega?

Każdego dnia rano tasujesz talię. Skupiasz się na pytaniu (co mnie dzisiaj czeka?) i lewą ręką wyciągasz intuicyjnie kartę. Jest to twoja karta dnia.

Masz kartę? Nie nastawiaj się na nic. To trudne jeśli znasz już znaczenia kart. Zaczynając pracę z tarotową kartą dnia, nie sugeruj się ogólnym znaczeniem, nawet jeśli pamiętasz jej opisy książkowe. Bądź jak czysta kartka i pozwól jej się zapisać. Swoim własnym tekstem. Zarówno w stronę strachu, niepokoju, jak i w tę radosną ( o Mam Słońce więc musi być super!).  Jesteś badaczem, który zaczął badać swoją relację z kartami. Bądź otwarta na to co przyjdzie. Po prostu obserwuj, a potem spisuj.

Jeżeli zapomnisz wyciągnąć rano karty, to możesz to zrobić wieczorem. Wtedy jednak tasując karty sformułuj inaczej swoje pytanie: np. co dzisiaj mnie spotkało?

Wyciągaj wnioski i zapisuj rady

Po spisaniu wydarzeń, emocji, miejsc skojarzeń, postaraj się wyciągnąć swój wniosek (krótki). Co pokazała mi ta karta? Jeżeli stworzysz wniosek, to będzie tzw. rada (to przyda się w przyszłości).

Przykładowo 4 mieczy jako karta dnia pokazała, że się spóźnisz. Wniosek: spóźnienie (moje). Rada: postarać się nie spóźnić.

Zakładasz dziennik i pod wieczór spisujesz w nim swoje obserwacje. Możesz go prowadzić w formie notatek. Ja wybrałam czytelny sposób i zapisuję w rubrykach stosując podział na: uczucia, miejsca i wydarzenia, przedmioty i  skojarzenia.

Sposób, który wymaga wytrwałości.  Plusów jest sporo. Dowiesz się co znaczy dana karta dla ciebie (a nie dla autora książki z interpretacjami kart), łatwiej zapamiętasz znaczenia poszczególnych kart (bo będą wzbudzały emocje, które czułaś, czy miejsca w których byłaś itd.)

Bądź gotowa na magię w życiu

Kroczysz magiczną ścieżką więc bądź gotowa na magię w swoim życiu. Na jej uaktywnienie i przejawy. Życie się zmieni. Podobnie jak zaczynasz współpracę z jakimikolwiek innymi formami energii: reiki, bioenergoterapią, medytacją, wahadełkiem.

Masz nowe pomysły. Bo czujesz więcej i intuicja się wyostrza i zauważasz rzeczy, których do tej pory nie dostrzegałaś. Intuicja jest niezbędna do wróżenia z kart. To czucie prowadzi cię bowiem w najlepsze rejony interpretacji.

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *