Król buław – energia karty

Jeżeli poczujesz energię karty, to znając podstawowe jej znaczenie, zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie. Wyobraź sobie, że król buław to energia ognia.

Ogień daje ciepło, ale może spalić. Przyciąga uwagę, ale szybko można mieć go dosyć (co za dużo, to niezdrowo). Gasi go woda i ziemia. A powietrze roznieca. Ogień trudno poskromić. Może spowodować pożar.

Zapamiętaj: dużo, mocno, silnie, wyraziście, szybko, aktywnie. I jeżeli wychodzi ci w rozkładzie król buław, to już wiesz, że nie będzie statycznie, nudno, zagmatwanie.

Działanie poprzez czyny. To nie długie rozmowy i dyskusje, nie odczuwanie i łączenie się w uczuciach. To działanie, czyli organizowanie, aktywność, szybka akcja.

Karta król buław w kontekście zdarzeń, miejsc, rzeczy, ostrzeżeń i relacji

Bo chociaż widnieje na niej mężczyzna (król) to jednak nie zawsze wskazuje na osobę. Możesz pytać kart: co się wydarzy? Czego mam unikać? Czy mam to zrobić?

I wtedy król buław wskazuje, że to dobry czas na podjęcie działania. Jednak musi być ono stanowcze, pozbawione wątpliwości. Nawet jeśli by miało być ryzykowne.

Wydarzenia w królu buław często ukazują prawdę i potrafią zburzyć iluzję. Często ludzie tego nie lubią. Ale tutaj nie ma miejsca na „nie wypada”, po prostu prawda to prawda i jako taka ma najwyższą wartość. Nie jest również ubrana w piękną otoczkę. Pozwala widzieć rzeczy takimi jakie są. Nie jest to złośliwe. Jeżeli żyjesz w iluzji, to energia króla buław ją zburzy.

Ola nie wiedziała jak powiedzieć Markowi, że nie  ma ochoty mu pomóc. Myślała o tym pół dnia. Może powiedzieć, że ma dużo pracy, a może że jest chora, a może coś innego… Co powiedzieć, jak powiedzieć. Tymczasem w energii króla buław jak nie masz na coś ochoty, to nie kombinujesz, tylko mówisz: – nie, bo mi się nie chce. I już. Prosto, konkretnie i szczerze.  

Mówi jedno i robi to samo

Człowiek w energii króla buław nie zbywa cię żadnymi: zadzwoń jutro, zobaczymy, dzisiaj nie mogę… W energii króla buław nie musisz się domyślać.

nie jestem zainteresowany, bo NIE!

Czy warto poznać czyjąś opinie jakakolwiek by ona nie była? Z reguły tak. Zburzenie strefy komfortu często boli, ale koniec końców nie marnujesz czasu. I nie żyjesz w świecie iluzji. Spada jakaś zasłona.

Miejsca w królu buław

Wskazuje na miejsca gdzie jest ciepło, coś się dzieje. Ruch i działanie to  sport w każdej postaci, to imprezy, kluby. To nie są miejsca ciche, intelektualne, w których można bez ruchu zatopić się we własnych myślach (jak biblioteka, czy kościół).

Energia filmów akcji

W energii tej karty nie ma miejsca na ckliwe stany emocjonalne, nawet na romantyczność. To nie jest robienie uników w trudnych sytuacjach. To stawienie czoła problemom i trudnym chwilom poprzez stanowcze powiedzenie, czy zrobienie czegoś.

To energia filmów akcji. Zdarzenie za zdarzeniem, szybkość, pościgi, bijatyki, dynamiczne dialogi, brak głębszych przemyśleń, instynktowne emocje. Jak nienawidzę, to kopię i rozwalam i ruszam w pościg. W energii króla buław nie czekasz miesiącami, godzinami. Ty działasz. Jawnie, wprost. Możesz zwalić  kogoś z nóg dosadnym tekstem (albo i ciosem).

W pracy

Stoi na czele grupy, jest liderem. I go słuchają, Ma osobowość. Mówi wprost o co mu chodzi. Nie trzeba się domyślać. Zdolności przywódcze. Niechęć do podporządkowania się. Potrafi kierować ludźmi. Nie tylko widzi nowe kierunki do działania, ale umie je wdrażać. To kierownik, dyrektor, menadżer. Nie zatrzyma się w pół drogi. Będzie parł do przodu jak czołg.  Niechętnie idzie na kompromis. Może nie słuchać rad i ostrzeżeń.

Energia króla buław przypomina samca alpha. Pewność siebie, odwaga, energia, charyzmatyczność.

Praca wymagająca aktywności, zaangażowania, często w ruchu. Sporo się dzieje, nie ma miejsca na nudę.

Król buław jako rada

  •  Okaż odwagę
  • Powiedz co myślisz, czego chcesz
  • Nie ukrywaj uczuć, ani swojej opinii
  • Nie szukaj „drugiego dna”, nie analizuj tej sytuacji

Kobieta w Królu Buław?

Ileż by było prościej, gdyby karty wiedziały, że jak się pojawia król buław, to ma to być facet. Ale tak nie jest. Karty nie słuchają. I król – mężczyzna może pokazać się jako kobieta. Wskazując jakąś główną cechę charakteru tej osoby. Najczęściej tzw. silną osobowość.

Kobieta w królu buław przejawia cechy, które ogólnie przypisywane są mężczyznom. Stanowczość, dominującą energię, nastawienie na sukces. To silna osobowość . Nie ma nic z Kopciuszka. Nie będzie cicha, skromna i skrywająca się w cieniu. Ona lubi błyszczeć i  być widoczna. Zwraca uwagę. Jeśli byłaby książką, to w twardej, ładnej oprawie z ozdobami, z wartką, dynamiczną akcją.

Jeżeli byłaby rośliną? Wcale nie różą (za subtelna) tylko słonecznikiem, który rośnie jaskrawy, panoszy się i pcha się swoją wielką „twarz” do słońca.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *