Rozkład. Czy odejść z pracy?

Dla większości osób to wielkie szczęście mieć stałą i dobrze płatną pracę od wielu lat.  Zapewnia ona przecież bezpieczeństwo materialne i emocjonalne. Jednak z drugiej strony taka sytuacja usypia nas wewnętrznie. Nie szukamy zmian- bo po co-  jak los nas do tego nie zmusza. Często stajemy w miejscu. I czasami, wcześniej lub później (zależy od tego kiedy przebudzi się dusza)-  przychodzi czas, że dusza zaczyna dopominać się o niezrealizowane marzenia, które odsuwaliśmy przekładając je na „lepszy”  i bardziej odpowiedni  moment w życiu. I wówczas zdarza się, że ludzie rezygnują z pracy z dnia na dzień. Dla osób patrzących z zewnątrz jest to często szok, nie mogą tego zrozumieć. Ale osoba składająca wymówienie często odczuwa ulgę. A taka ulga i poczucie wolności często już dla niej więcej znaczą niż poczucie bezpieczeństwa. Są zapowiedzią zmian w życiu.

Maja pracuje w firmie od 15 lat. Powiedziała, że poważnie zastanawia się czy ma zrezygnować z tej pracy. Szuka rady czy to będzie właściwa decyzja.

Rozkład wyszedł tak:

2013-07-08 19.20.48

  1. Jak wygląda obecna sytuacja? 9 mieczy

  2. Plusy obecnej pracy? 10 kielichów

  3. Minusy obecnej pracy? król Buław

  4. Dlaczego Maja chce odejść z pracy? 8 kielichów

  5. Jeśli zostanie w tej pracy- co będzie? 6 monet

  6. Jeśli odejdzie z pracy?- najbliższa przyszłość 8 buław

1. Jak wygląda obecna sytuacja? 9 mieczy

Przyczyna tkwi wewnątrz Mai, to ogromny niepokój wewnętrzny. Fakt, że Maja chce odejść z pracy- nie jest spowodowany bezpośrednio konkretnym zdarzeniem np. ze strony firmy, szefa itd. Maja ma tysiące myśli, które powodują, że czuje się zagubiona i wystraszona.  Wyraźnie jest zaniepokojona, obawia się co będzie teraz i obawia się przyszłości w tej firmie.

2. Jakie są plusy/ zalety obecnej pracy? 10 kielichów

Karta wskazuje na rodzinną atmosferę i bardzo dobre porozumienie z ludźmi.  Czuje się tam również bezpieczna. Ale można również powiedzieć, że Maja osiągnęła tam wszystko co mogła osiągnąć. Do czego może dążyć pracownik, gdy osiągnie pełny zakres możliwości jakie może wykorzystać i zdobyć, a praca, którą wykonuje nie jest tą, która daje mu spełnienie?  Czy przypadkiem nie staje w miejscu i nie następuje przesycenie, albo tzw. wypalenie?

3. Minusy obecnej pracy- król Buław

Król Buław mógłby tutaj  wskazywać na nadmiar obowiązków. Jednak w powiązaniu z 9 mieczy i 10 kielichów potwierdził moje przypuszczenia, że  nastąpiło w Mai wypalenie. Nie czuje możliwości do działania, rozwoju. Czuje jakby stała w miejscu, bez możliwości ruchu i odmiany, których tak bardzo potrzebuje.

4. Dlaczego Maja chce odejść z pracy? 8 kielichów

Widać, że Maja pragnie podążyć nową drogą na której wejście wzywa ją głos serca. Chce rozwijać się, spełniać swoje marzenia, które spychała do tej pory  na później. Teraz czuje pragnienie ich realizacji.

5. A jeśli zostanie w tej pracy- co będzie? 6 monet

Cóż. Postawi na materię, będzie pracować dla pieniędzy. 6 monet może też tutaj  oznaczać, że gdyby Maja chciała- to szef powinien „pójść  jej na rękę”, czyli np.  zgodzić się na urlop bezpłatny nawet na okres kilku miesięcy.

6. A jeśli odejdzie z pracy? Co ją czeka w najbliższej przyszłości? 8 buław

Skupi się na czynnym i bardzo aktywnym realizowaniu swoich marzeń, planów. Sporo pomysłów, spora dawka energii i sporo do zrobienia.

Okazało się, że karty tarota pokazały to co Maja czuje. Potwierdziła bowiem, że czuje się wypalona, praca jej nie cieszy, czuje się tam smutna i nie widzi przyszłości związanej z tą pracą. Coraz bardziej przypomina sobie swoje marzenia i pragnie je realizować. Coraz mocniej też czuje, że realizacja tych marzeń będzie dla niej słuszna i da jej spełnienie.  Maja postanowiła zrezygnować z pracy.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *