AS Monet (Denarów). Wykorzystaj szansę

As Monet, podobnie jak i inne Asy w Tarocie, to ogromna szansa na COŚ. Owo COŚ może być związane  z pracą, uczuciami, zdrowiem, finansami. W zasadzie z wszystkim o co zapytałaś 🙂

Kiedy wykładam Asa Monet, widzę potencjał, że oto coś się zdarzy, co otworzy drogę do realizacji planów, celów.  Ale jak to z szansą bywa, można ją wykorzystać, a można przeoczyć, czy z premedytacją zaprzepaścić. Jednak szansę dostaniesz. Trzeba ją tylko zauważyć i docenić. Oczywiście nie jest to zawsze takie proste.

Generalnie As Monet to karta szczęśliwa, taki dobry los. Bo jak szansy nie wykorzystasz, to tragedii nie będzie. Po prostu będzie dalej tak jak było, nic się nie zmieni.

Monety związane są z żywiołem ziemskim a więc i As Monet oznacza ziemię, czyli materię. I dlatego szczególnie dobrze wróży jeśli pytasz o sprawy „materialne”. Coś dostaniesz, coś uda ci się zbudować, zrobić, stworzyć. Oznacza, że warunki będą sprzyjające, ludzie pomocni i tylko od Twoich chęci  będzie zależało czy się tego podejmiesz, wykonasz i zakończysz.

As Monet może oznaczać zarówno świetny pomysł, jak i pomyślne zakończenie jakiejś sprawy.

Jeśli pytasz o pracę: to może oznaczać: propozycję pracy, awans, zmianę pracy, podwyżkę, premię. Polepszenie, albo ustabilizowanie się sytuacji finansowej.

Jeśli pytasz o uczucia: wróży pomyślnie. Jesteś w związku- oznacza umocnienie relacji, harmonię. A może nawet jakieś formalności np. ślub, czy zaręczyny, bo As Monet często symbolizuje pierścionek, czy obrączkę.

Jeśli jesteś samotna: to możesz spotkać kogoś z kim będziesz chciała budować stały związek.

Pytasz co on czuje do ciebie. To wiąże z Tobą jakieś plany, np. chce Cię poznać, zbliżyć się. Konkretnie o tym myśli. Można powiedzieć, że realnie pragnie „zainwestować” swój czas, zaangażowanie, uczucia w budowanie relacji.

As Monet wskazuje na miłość, której Ty/On/Wy jesteście pewni. To nie są żadne mrzonki, marzenia oderwane od rzeczywistości, czy nie mające pokrycia w życiu. On jest pewny tego co czuje. Chociaż nie zawsze umie i ma jeszcze odwagę to wyjawić, to nosi się z takim zamiarem.   Czasami On chce i Ona chce, ale te chęci rozwiewają się poprzez wątpliwości i nadmierne myślenie. Jest to AS, a Asy symbolizują początek, czyli chęci, plany.  On myśli: gdybym miał pewność, że ona odwzajemnia, to… a Ona: gdyby on tylko powiedział, to… I następuje zawieszenie. Takie  „zacięcie”  również może czasami obrazować As Monet. Same chęci, ale w sumie brak działań wynikający tutaj ze zbyt intensywnego myślenia, zamiast przejścia do „czynów”.

Jeśli pytasz: jaki on jest? – a sygnifikuje go As Monet ?  Jest to  mężczyzna konkretny i praktyczny. Żaden marzyciel. Nie kieruje się raczej przeczuciami i emocjami, ale twardo stąpa sobie po ziemi. Ważna dla niego jest praca i sprawy materialne. Ma sporo pomysłów na siebie, na życie i sporo chęci do realizacji tych pomysłów. On będzie wyrażać się konkretnie i rzeczowo. Sam może nie stosować aluzji, a wręcz nie zrozumie niedopowiedzeń. Lepiej sprawdzi się tutaj rzeczowa komunikacja i mówienie „wprost” o co Ci chodzi i czego oczekujesz. Inaczej mogą wyjść nieporozumienia. Jeśli Twoje komunikaty nie będą wystarczająco precyzyjne- to on może je odczytać niezgodnie z Twoją intencją.

Jeśli pytasz o jakąś sytuację i stawiasz cały rozkład, to logiczne będzie, że As Monet z przodu zapowiada, że masz szansę na to, że plan się powiedzie. Jednak potrzebny jest twój wkład pracy, starania. Samo i gotowe nic tutaj z nieba nie spadnie. Patrz na następne karty, to tutaj kryje się ta tajemnica jak rozwinie się sytuacja.

Natomiast As Monet na końcu rozkładu pokazuje, że wszystko o co pytasz powinno zakończyć się sukcesem, pomyślnie, pozytywnie.

REALIZACJA – CHĘCI DO DZIAŁANIA- BUDOWANIE- SZANSA-OKAZJA- REALIZM

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Osoba, która zwraca uwagę na to, żeby wyglądać „odpowiednio” do okazji, poprzez ubiór może wyrażać, że jest osobą poważną, odpowiedzialną, czy zajmuje określone stanowisko. Dba o to jak jest postrzegana przez innych. Typowo fizyczne cechy to raczej wysoki wzrost, mężczyzna przystojny. Pozostałe cechy (włosy, oczy itp.) to już różnie się pojawiają w tej karcie.

 1. Dziękuję za wspaniały opis 🙂 miło się czyta, zwłaszcza w temacie uczuć. Ostatnio troszkę „prześladuje” mnie ta karta i wszystko wskazuje na to, że Twoje słowa idealnie opisują sytuację – AS MONET wskazuje na miłość, której ludzie nie są pewni….
  Mam takie pytanie- nie ukrywam, że bardzo ważne dla mnie.
  Co oznacza połączenie kart: AS MONET+9 MONET+ 10 KIELICHÓW w pytaniu: dlaczego Pan się odezwał do Pani i z nią spotkał?
  Przy czym KSIĘŻYC to przyczyna, a GWIAZDA to rada. Bardzo dziękuję za pomoc.

 2. Magdaleno: Księzyc wskazuje przyczyne- dlaczego się odezwał. Bardzo tęsknił za nią. Nie umiał o niej zapomnieć. As Monet pokazuje, że jest szansa, aby znajomość odnowić i utrzymać (9 monet). To co przeżyli oraz upływ czasu, sprawiły, że mają oboje już trochę inne podejście, mogli zmienić sposób myślenia, zachowanie, mieć inne oczekiwania. 10 kielichów na końcu pokazuje, że ta odnowiona znajomość może przynieść im pełną satysfakcję i spełnienie. Gwiazda- rada – dostrzegać dobre strony, to co piękne i dobre w tej znajomości, nie skupiać się na przeszkodach.

 3. Dzien dobry
  robilam rozklad na sytuacje finansowa i wyszlo mi tak:
  obecna sytuacja finasowa:as kielichow
  oczekiwania nadzieje:as denarow
  mozliwosci rzeczywiste:2 denarow
  na czym stoje:Krol kielichow
  okolicznosci sprzyjajace:paz mieczy
  rada i co pokazuje czas:as bulaw i kochankowie(wypadly dwie)
  Rozklad nie dla mnie ,dla znakomego na ktorym sie ucze i on to wie
  Strasznie duzo asow wyszlo czy moglabym prosic o pomoc w interpretacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *