Taniec spontaniczny, rozmowa z ciałem

Każdy potrzebuje rozluźnienia w ciele, pozbycia się napięć, czy po prostu „wyrzucenia” nagromadzonych emocji, które skumulowały się w różnych stresujących chwilach naszego życia. Są na to różne sposoby. Jest masaż, medytacja, sport. Jest również taniec, a konkretnie taniec spontaniczny zwany też intuicyjnym.

taniec spontaniczny jest dla każdego

Mówisz, że nie umiesz tańczyć? Nieprawda. Każdy potrafi ruszać się w rytm muzyki. A to już jest taniec. Wprawdzie nie taki, który zachwyci ludzi wokół, nadaje się na wesele, czy na inne bardziej lub mniej oficjalne uroczystości. Tylko taki, który poprzez swoje działanie terapeutyczne, da tobie radość i rozluźnienie.

Jeżeli poruszasz ciałem w rytm muzyki, to już jest tańczysz. W tańcu spontanicznym nie ma choreografii, nie ma żadnych ustalonych kroków, ani reguł. Po prostu tańczysz tak jak czuje to twoje ciało.

jak zacząć taniec spontaniczny

Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz zbyt wiele, żeby tańczyć. Wystarczy miejsce, swobodny strój i muzyka.

Najlepiej zamknąć oczy. W ten sposób wyłączysz kontrolę, która często uniemożliwia swobodny ruch i nie pozwala dojść do głosu intuicji.

Włącz ulubioną muzykę. Są specjalne rodzaje muzyki do tańca spontanicznego. Niekoniecznie są to znane przeboje z radia.

Puść intencję. Podobnie jak w rytuale, czy niektórych medytacjach. Możesz pomyśleć o swoim problemie, który chcesz rozwiązać. Poprzez taniec spontaniczny łatwo przychodzą rozwiązania i odpowiedzi.

Tańczymy boso. W ten sposób uzyskujemy najlepsze  z możliwych połączenie z energią ziemi.

Zacznij od wolnego tempa. Powoli skupiaj uwagę a poszczególnych częściach ciała. Możesz zacząć od głowy i stopniowo kierować się w dół ciała aż do stóp. Oddychaj głęboko i staraj się nie myśleć o tym jak wygląda twój taniec, a spróbuj go poczuć, być tańcem. W taki sposób rozluźnisz mięśnie. Po takim „przygotowaniu” możesz już tańczyć szybciej. Zwalniać i przyspieszać. Wszystko w zgodzie z tym co czuje twoje ciało.

Postaw na spontaniczność rozumianą tutaj jako dowolność. Nie ma złego ruchu. Każdy jest właściwy. Potrząsanie głową, tupanie nogami, bujanie, machanie. Wszystko jest dozwolone. Podążasz za tym, co „wypływa” z twojego ciała, ponieważ nawiązujesz z nim kontakt. I właśnie ono, a nie nikt inny, wie czego potrzebuje.

Zaledwie pięć minut takiego tańca oczyści twój umysł, uwolni napięcia z ciała sprawiając, że poczujesz się lepiej.

solo czy w grupie?

Są warsztaty, gdzie taniec intuicyjny można tańczyć w grupie. Jednak nie każdy potrafi całkowicie rozluźnić się ze świadomością, że ludzie mogą go widzieć. Nie jest też gotowy na interakcje w tańcu z innymi osobami. Jednak na początku możesz tańczyć sama i również przyniesie to efekty. Możesz tańczysz wszędzie. Ciało przekaże ci wiele informacji. Jaka jesteś, czego pragniesz, czego się boisz, co czujesz. Poprzez emocje jakie w tobie wyzwoli, sprawi, że lepiej poznasz swoją energię i siebie.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *