Co można odczytać ze świeczki

Wybierasz świecę w odpowiednim kolorze. Puszczasz intencję. Obserwujesz palenie się świecy. Płomień i jego: wielkość, kolor, intensywność, kierunek.  Możesz wiele wyczytać ze sposobu w jaki to robi.  To, czy proces będzie przebiegał wolno, szybko, spokojnie, czy może pojawią się przeszkody. Wywnioskujesz również czy twoje życzenie  w ogóle się spełni, czy może rytuał należy powtórzyć.

Świeca używana do rytuału powinna stać w zamkniętym pomieszczeniu. Każdy powiew wiatru, przeciąg itp. zakłócają prawidłowy odczyt ze świecy i nie powinny być brane pod uwagę. Świecy nie przenosimy z miejsca w miejsce, ponieważ ruch zakłóci naturalny proces jej spalania powodując zmiany w paleniu się płomienia a także rozlewanie się spływającego wosku.

Obserwacja świeczki- ruch płomienia

 • Jeżeli świecę trudno się zapala i płomień gaśnie zaraz po zapaleniu- wybrany rytuał nie jest dla nas dobry i powinniśmy przełożyć go na inny dzień.
 • Po zapaleniu świecy płomień skacze jak szalony- w pomieszczeniu są różne byty. Pokój należy oczyścić energetycznie.
 • Skaczący płomień w późniejszym czasie oznacza, że będą trudności ze spełnieniem się naszej intencji.
 • Świeca pali się  tylko z jednej strony- intencja nie zostanie całkiem spełniona, chociaż możliwe, że wypełni się w połowie.
 • Płomień kieruje się wyraźnie prawą stronę oznacza, że dostaniemy dobre wiadomości.

Wielkość płomienia

 • Im jaśniejszy i większy płomień- tym lepiej! Intencja spełni się szybciej i bez problemów.
 • Jeżeli płomień jest mały i słabiutki to napotkamy trudności związane z realizacją naszej intencji.
 • Podwójny płomień albo dwa płomienie to bardzo dobry znak, który oznacza, że otaczają nas wspierające energie. Z takim „pomnożonym”” wsparciem pokonasz wszystkie problemy, czy wrogów.

Kolory płomienia

Czasami płomień świecy przybiera różne kolory. Każdy z nich niesie ze sobą przesłanie.

Zielony to uzdrowienie, fioletowy- ochrona.

Pomarańczowy płomień zapowiada szczęście, wesołe chwile i  zabawę.

Czerwony wskazuje, że w rytualne najważniejszą rolę odegra energia materialna, a jeżeli mamy problem to  szybko nastąpi jego rozwiązanie. Niebieski pokazuje, że w rytuale ważną rolę odgrywa wymiar duchowy i często oznacza obecność wróżek i aniołów.

Inne ważne aspekty

 • Paleniu świecy towarzyszą trzaski, skwierczenie- nasza intencja wzbudzi protest i złość u innych osób.
 • Czasami pęka świecznik. Podobnie jak w innych nagłych pęknięciach przedmiotów uważa się, że jest to „sprawka” negatywnej energii i jej działania na dany przedmiot.
 • Jeżeli świeca rozlewa się (zakładamy, że nie jest kiepskiej jakości) oznacza to, że rytuał wiele zmienił. Przyjrzyj się tym „plamom” z wosku, bo je również interpretujemy.
 • Często  po palącej się świecy spływa wosk i tworzą się na niej różne kształty. Warto im się przyjrzeć, ponieważ często bardzo przypominają różne postacie czy przedmioty. Ważne jest z czym ci się one kojarzą, a na pewno będzie to istotne w przebiegu rytuału.
Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *