Nawiedzone domy

Nawiedzone miejsca? Znamy je oczywiście z filmów. Jednak istnieją one realnie na całym świecie, także w Polsce. Niektóre owiane są legendą, inne nagłośnione przez media, czy okolicznych mieszkańców, jednak wszystkie wzbudzają… strach.

Nawiedzone miejsca to takie w których ‘straszy”, To nie tylko zamki, czy stare „rudery’, ale również zupełnie nowe mieszkania. We wszystkich miały miejsce tragiczne wydarzenia, takie jak morderstwa czy samobójstwa.

Jak czujemy się w nawiedzonym domu

Zwykle czujemy się w nich inaczej, sprawia to energia, którą możemy odbierać jako nieuzasadniony niepokój, czy lęk. Słychać dźwięki i odgłosy takie jak przesuwanie mebli, czuć podmuchy zimna, skrzypienie podłóg, czy wszelkiego rodzaju awarie prądu, a nawet szepty czy jęki.

Nagromadzona negatywna energia jest tak silna, że można ją namacalnie odczuć czy nawet usłyszeć. W nawiedzonych miejscach mieszka zwykle jeden, albo więcej duchów, które z różnych powodów tak silnie przywiązały się do lokum, że nie chcą go opuścić. Niektórym wydaje się, że wciąż tam mieszkają.

Mariola wprowadziła się do nowego domu. Od początku nie czuła się tam dobrze, miała koszmary i była cały czas nerwowa. Pewnego wieczoru siedziała w fotelu i jak zwykle oglądała telewizję. Nagle obraz zaczął „mrugać”, a następnie samo zgasło światło. Mariola przestraszyła się tak bardzo, ze nie mogła ruszyć się z fotela. Wtedy wyraźnie usłyszała jakieś kroki, które stawały się coraz głośniejsze. Nagle okno samo się otworzyło. Mariola spanikowała, zaczęła krzyczeć, dotarło do niej, że w domu przebywa ktoś jeszcze, ktoś kogo nie widać i zapewne nie jest to żywa osoba, tylko duch…

Gdzie szukać pomocy

Lokatorzy nawiedzonych domów zwykle boją się o tym mówić, żeby nie być posądzonym o szaleństwo. Jednak gdy nieproszeni goście stają się zbyt natrętni, wtedy sytuacja staje się poważna. Zaczynają szukać pomocy, zwykle w kościele. Egzorcysta może pomoc, w każdym razie jest w stanie stwierdzić, czy miejsce jest nawiedzone. Podobnie jak medium, które zobaczy ducha i może nawiązać z nim kontakt. Dzięki temu można dowiedzieć się co to za duch i czego chce. Zwykle istoty te nie życzą sobie nowych mieszkańców uważając, że dom cały czas należy do nich.

Jeżeli podejrzewamy, że mamy astralnego lokatora w swoim domu, to zapalmy białą świeczkę i zmówmy modlitwy.  Jeżeli to nie pomoże, warto poszukać pomocy u egzorcysty czy medium, którzy powiedzą nam czy w domu przebywa duch i czego chce. Jednak większość osób woli po prostu zmienić lokum niż żyć w strachu. O ile jest to możliwe, to wydaje się to najrozsądniejszym wyborem.

Czy duchy mogą nas skrzywdzić

Ilość horrorów z motywem nawiedzonych domów jest duża. W każdym jest trochę prawdy, jednak musimy pamiętać, że duch nie jest w stanie nikogo skrzywdzić. Zwykle potrzebuje pomocy, albo tylko chce wystraszyć, pozbyć się mieszkańców.

Czy warto odwiedzać nawiedzone miejsca

Wiele ludzi szukając doznań i emocji chce przekonać się czy dane miejsce jest nawiedzone. Odwiedzają domy i szukają śladów duchów. Rzadko jednak je spotkają. Chodzą po takim domu spodziewając się spotkać ducha, znaleźć dowody na to, że istnieje inny świat. Jednak jedyne co widzą to chaos, brud i bałagan po libacjach „dzikich” lokatorów. Żadnych duchów tam nie ma. Dlaczego? Wyobraźcie sobie, że gdyby każdy kto chce mógł widzieć duchy, że wystarczy iść w takie miejsce i bach… jak w kinie, masz dowody i ekstremalne doznania równocześnie. Wtedy nikt nie miałaby wątpliwości, że duchy istnieją. A cały czas nie ma na to namacalnych dowodów. I dzieje się tak z jakiegoś powodu. Po prostu nie mają być one powszechnie dostępne.

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *