8 kielichów. Pora odejść?

http://minetarotjournal.blogspot.com
http://minetarotjournal.blogspot.com

8 kielichów (pucharów). Kielichy odnoszą się do uczuć i emocji. Nie ma jednak w tej karcie działania, tutaj zastanawiasz się: czy mam to zrobić, co będzie jak to zrobię, a co będzie jak nie zrobię.

Ósemka kielichów to skrajne emocje, wewnętrzne konflikty i rozterki. Często sygnalizuje rozstanie. Chcesz rozstać się z czymś (kimś) co wzbudza w tobie skrajne emocje i powoduje konflikt wewnętrzny.

W twojej głowie pojawiają się myśli: dłużej tego nie wytrzymam, muszę coś zrobić, muszę podjąć jakąś decyzję, coś co wyjaśni sytuację i spowoduje, że się uspokoję.

Słowa kluczowe: odejście, rozstanie, pogubienie, samotność, rozterki.

 

 

8 kielichów często są podobne wizualnie. Prawie na każdej karcie widzimy samotnego człowieka, który odchodzi gdzieś w dal. Czasami jest to dzień, ale częściej noc, w górze  świeci księżyc, co z pewnością potęguje emocje.

http://azurylipfe.deviantart.com
http://azurylipfe.deviantart.com

miłość jako konflikt emocjonalny

Czujesz się zmęczona, wiesz że tak dalej być nie może, że należy skierować się zdecydowanie w jedną albo w drugą stronę.
Jeżeli emocje się nagromadzą, może nastąpić ich kulminacja, przypominająca wybuch.

Jedna osoba myśli o tym, żeby odejść, zerwać kontakt i iść już swoją drogą. W odróżnieniu od innych kart oznaczających definitywne rozstanie, czy ból PO rozstaniu, to w 8 kielichów nic nie jest przesądzone. Osoba w 8 kielichów głęboko myśli o odejściu, ale przeżywa duże wahania emocji. Powodują one, że nie jest w stanie podjąć ostatecznej decyzji. Brak siły na działania przy burzy emocji. Czy może być coś gorszego?

Czasami emocji jest już tak dużo, że dochodzą do pewnej granicy, którą przekraczasz. Po jej przekroczeniu jest ci wszystko jedno.  Zamykasz serce, przestajesz mieć oczekiwania. I tak oto pojawia się obojętność.  Sprawia ona, że przestajesz działać i walczyć o cokolwiek. To pustka. I czasami gdy zostaniesz sama ze sobą- poczujesz ból w sercu. Boli bardziej niż chaos w głowie. Trudno go znieść więc najczęściej go zagłuszasz. Zajmujesz się czymś, najlepiej tym co zajmuje twoje myśli i wyczerpuje cię fizycznie.

sama nie wiesz czego chcesz

Nie jesteś szczęśliwa. Jesteś bardzo pogubiona. Wiesz tylko, że chcesz czegoś innego niż masz teraz.
Możesz powoli odchodzić w nieznane. To droga samotności, bo odcinasz się od innych ludzi, od całego świata.

W 8 kielichów problem tkwi w tym, że nie masz pewności, czy odejście nie sprawi, że będziesz żałować swojego posunięcia. Masz tysiąc wątpliwości. Pogubiłaś się. Nie potrafisz przewidzieć czy to co zrobisz będzie dla ciebie dobre. Dlatego czujesz się źle. Emocje są skrajne. Raz masz ochotę zrobić tak, a za chwilę inaczej. Rozczarowanie tym co jest miesza na zmianę z nadzieją, że może jednak wszystko się jakoś ułoży. Przeważnie czujesz się samotna. W swojej wędrówce jesteś sama, nie masz wsparcia otoczenia.

Okoliczności nie sprzyjają ci. Nikt nie jest ci w stanie poradzić. Jeśli pytasz o radę, to jedna osoba może ci mówić: odejdź, a inna wprost przeciwnie.

„Nie widzę już nic, nic a nic, biało mi (…)”

od czego, kogo chcesz uciec?

Od osoby, osób. Czujesz, że chciałabyś zakończyć związek, jakąś znajomość.
Od pracy. Masz ochotę zmienić pracę, bo w tej, która masz czujesz się już źle.

W ósemce kielichów masz ochotę spalić za sobą wszystkie mosty, pochować klucze. Masz nadzieję, że to sprawi, że odetniesz się od przeszłości i zapomnisz.

I faktycznie czasami to pomaga. Problem w tym że w momencie odcinania i zamykania tych drzwi- to niestety nie wiemy czy pomoże, nie jesteśmy w stanie przewidzieć rezultatu. Może być gorzej, możemy żałować, a powrotu już nie będzie. Może będziesz musiała się ponownie spotkać z kimś z kim zerwałaś kontakt. A może będziesz żałować, że odeszłaś z pracy, bo nowa będzie jeszcze gorsza.
Jeśli chcesz wyruszyć w ósemkową drogę, to lepiej zrób to bez ciężkiego serca. Podejmij przemyślaną decyzję.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Kiedy stawiam rozkład z prośbą o radę i pojawia mi się ta karta to już wiem, że łatwo nie będzie. Jest to stan, w którym decyzja niby jest już podjęta, ale jej autor to rozum, który chwilowo zagłusza serce i daje pozór stabilności. Tyle że wystarczy jakiś impuls, zdarzenie, cokolwiek by serce znowu wzięło górę. I wszystko zaczyna się od początku:) Taka klasyczna przeplatanka racjonalnego myślenia z emocjami ”chciałabym i boję się”.

  1. Dokładnie tak jest jak piszesz 😀 Podejmujesz decyzję, a tutaj nagle i akurat jak masz coś zrobić to pojawia się jakieś zdarzenie, które powoduje, że mówisz: jeszcze poczekam, zobaczę. A potem od nowa.

 2. Witam, czy pomogłaby mi Pani w interpretacji rozkładu co on do mnie czuje, co myśli, co zamierza itp.
  serce – gwiazda
  głowa – 8 buław
  wnosi – giermek buław
  postawa – giermek kielichów (bierna)
  zamierza – kapłan
  wspólna – 7 mieczy (ukrywanie uczuć między sobą, tak to odbieram)
  przyszlość- król kielichów

 3. Magda, jasne, już patrzę 🙂
  serce-gwiazda- zachwycony jest
  głowa- 8 buław- planuje coś zadziałać
  ale gier. kielichów pokazuje, że tylko w głowie, bo na razie to sobie marzy i się przypatruje
  wspólna 7 mieczy- on ukrywa i ty też ukrywasz, nie wyrażacie tego co naprawdę myślicie i czujecie słowami. 7 mieczy może oznaczać też mówienie i robienie czego innego niż czujecie i myślicie (np. stwarzanie pozorów: mi nie zależy, jestem obojętna).

  1. Jest dokładnie tak jak Pani mówi 😉 Obydwoje coś do siebie czujemy, ale jesteśmy nieśmiali i żaden nie potrafi się przyznać 😉 Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży.

 4. Dzień dobry lub Dobry wieczór.
  Nie do końca zgodzę się z interpretacją tej karty…
  Sam używam kart Ridera Waite’a w opracowaniu graficznym Pameli Coleman Smith i pracuję na nich od końca lat ’80.
  To prawda, że karta mówi o wyborze do podjęcia, jednak nie przedstawia stagnacji w działaniu a już podjęte kroki. Proszę zwrócić uwagę na tą kartę w innych „deckach”
  Ważna sprawa: Karta „podstawowa” zawiera Księżyc i Słońce – przeciwności, zawiera morze i skały-przeciwności i co najważniejsze osobę o spuszczonej głowie stawiającej pierwszy krok w kierunku nieznanego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *