Ziołowe kadzidła. Zrób je samodzielnie

Po co ty zbierasz te zioła? – To pytanie słyszę najczęściej. – Przecież możesz je kupić w sklepie.

Owszem, mogę. I czasami kupuję. I robię też z nich  napary, czy dodaję do potraw. Jednak zioła i kwiaty służą mi głównie do robienia ziołowych kadzideł oraz kadzideł sypkich (do kadzielnicy).

Dzisiaj wybrałam się „na zioła”. Zaopatrzona w koszyk i sekator. Niestety, mieszkam w dużym mieście, więc nie jest tu o nie  łatwo. Trzeba się trochę nachodzić, żeby znaleźć dobre miejsce. Ale warto. Własnoręcznie zbierane zioła mają naprawdę wielką moc. I samo ich zrywanie niesamowicie relaksuje.

Ziołowe kadzidło- po co je robić

Kadzidła znane są od wielu lat. Ludzie wykonywali je samodzielnie. I jest to naprawdę bardzo proste.

Warto je robić własnoręcznie. Możesz dowolnie komponować swoje zioła, jednak przede wszystkim takie wykonane samodzielnie kadzidło ma twoją intencję i energię, co sprawia, że działa silniej niż kadzidło kupione w sklepie. Nie tylko w obszarze energii, ale również zdrowotnym. W odróżnieniu od kadzidełek sztucznych, które wytwarzają jedynie duszący zapach.

Jak zrobić  naturalne ziołowe kadzidło

Zioła zrywamy najlepiej w słońcu i najlepiej rano. Nie zbieramy  nigdy  mokrych roślin.

Najpopularniejsze zioła i kwiaty, które spotkasz w czerwcu to:

Bylica pospolita, bylica piołun, dziurawiec, żmijowiec zwyczajny, skrzyp polny, maki, chabry, jaśmin, koniczyna czerwona, róże, lawenda, dziewanna, krwawnik. Można z nich zrobić doskonałe ziołowe kadzidła.

Dzisiaj zrobiłam kadzidła oczyszczające z bylicy pospolitej, bylicy piołun oraz dziurawca.

Bylica i piołun to znane zioła mające wielką moc oczyszczającą. Działają równie mocno co biała szałwia, którą znają i stosują wszyscy. Pewnie ze względu na piękny zapach, jakim bylica i piołun pochwalić się niestety nie mogą.

Świeżo zerwane ziele wiążemy nitką (bawełnianą), najlepiej czerwoną i wieszamy w przewiewnym i suchych  miejscu, żeby się wysuszyło.

Jak używać ziołowego kadzidła

Podpalamy czubek wysuszonego kadzidła, gasimy go, żeby się tliło (dymiło) i  wypowiadamy intencję:

Oczyszczam siebie i to pomieszczenie z negatywnych energii. Wszelkie nieżyczliwe mi byty odsyłam z dymem tam gdzie ich miejsce.

Słowa te powtarzamy wielokrotnie i w każdym oczyszczanym pomieszczeniu.

Możesz wypowiadać swoją własną intencję, odnosząc się konkretnie do spraw z których ty chcesz się oczyścić albo uwolnić.

Możesz też oczyszczać inną osobę. Istotne jest tutaj okadzenie jej dymem kadzidła, również wypowiedzenie intencji od czego ją uwalniasz. Na koniec kreślisz dymem nad jej głową znak krzyża. W ten sam sposób możesz również oczyszczać osoby mając tylko ich zdjęcie.

Po oczyszczeniu mieszkania wietrzymy je i sami bierzemy prysznic.

Zaczęło się lato. Wokół nas pełno ziół i kwiatów. Większość z nich ma magiczne moce. I można spotkać je wszędzie.  Wprawdzie te przyuliczne nie nadają się raczej do spożywania, ale do magii jak najbardziej. Warto wybrać się teraz na spacer i zaopatrzyć się na cały rok. Zachęcam.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *