15 sierpnia święto ziół

Zioła pełnią istotną rolę w magii. Każdy mag, czy wiedźma doskonale wie jaką mają moc i potrafią je umiejętnie używać w swoich czarodziejskich praktykach.  Zbieranie ich, suszenie, a następnie spalanie w postaci kadzidła, wzmacnia siłę naszych rytuałów odprawianych w poszczególnych intencjach. Dlatego warto zaopatrzyć się latem w samodzielnie nazbierane zioła, aby nasza magia była potężniejsza i skuteczna.

Kiedy zbierać zioła

Zioła zbieramy w słoneczne dni, najlepiej do południa. Największą moc będą miały rośliny zbierane podczas pełni księżyca. Jednym z najważniejszych i najsilniejszych energetycznie dni jest 15 sierpnia w którym nie tylko zbieramy zioła, ale również je święcimy.

15 sierpnia w tradycji chrześcijańskiej zwany jest Dniem Matki Boskiej Zielnej, natomiast od wieków, w kulturze słowiańskiej, był to również dzień w którym zbierano zioła, które podczas obrzędu święcono. Dzień ten, uważany był i jest za najlepszy czas do zbierania ziół, które mają w tym okresie wyjątkowe walory magiczne i lecznicze.

Jakie zioła zbierać

Właściwie większość ziół ma właściwości oczyszczające, czy ochronne.  Najbardziej popularne to: bylica, piołun, wrotycz, dziewanna, krwawnik, dziurawiec, chabry, a także różne zboża. Znajdziemy je bez problemu na łąkach, czy przy drogach. Możemy dodać do naszych wiązanek również kwiaty oraz owoce, czy warzywa w koszykach albo nabite na patyki.

Jak święcić zioła

Ścinamy i robimy z nich bukiety, które zanosimy do kościoła, czy na święta ziół tzw. obrzędy słowiańskie ku czci bogini Mokosz. Jest ona patronką urodzaju, płodności oraz wszystkiego co związane jest z kobiecością. Podczas takiego obrzędu rozpalane jest specjalne ognisko ze świętym ogniem. Wypowiadając specjalne modlitwy i wznosząc prośby,  święci się zioła w dymie. Ich moc staje się naprawdę ogromna.

Jak wykorzystać poświęcone zioła

Z ziół i kwiatów pleciemy również wianki, które później możemy powiesić nad drzwiami wejściowymi (w rogu). Zioła wykorzystujemy przez cały rok podczas rytuałów spalając je jako kadzidła (reprezentuje ono żywioł powietrza).

Doskonale sprawdzą się również do okadzania mieszkań, a ich dym idealnie i dokładnie oczyści nasze domy z negatywnych energii. Zioła możemy dodawać również w niewielkich ilościach do herbat czy potraw, kiedy czujemy się gorzej, łapie nas choroba, albo podejrzewamy, że ktoś rzucił na nas urok, czy ma względem nas złe zamiary.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *