Pióra w magii

Magia powiązana jest z naturą, żywiołami wody, powietrza, ognia i ziemi. Pióra wykorzystywane są do robienia amuletów, miotełek z piór,  drabin czarownic, łapaczy snów. Stanowią doskonałe narzędzie do oczyszczania aury oraz są pomocne w wielu rytuałach.

Pióra jako element powietrza

Pióra reprezentują element żywiołu powietrza, a ten z kolei odpowiada za nasze myśli, pomysły, komunikację. I jeżeli chcemy magicznie działać w tym obszarze, to pióra będą tutaj świetnie wspomagały nasze poczynania.

Na ołtarzu pióro może zastąpić kadzidła. Kładziemy je zawsze po lewej stronie.

Jakie pióra są najlepsze?

Najważniejsze, by pióra znaleźć samodzielnie. W żadnym wypadku nie należy wyrywać ich ptakom. Do magii nie nadają się również pióra zakupione w sklepach i sztucznie farbowane.

Oczyszczania aury i przestrzeni piórem

Możesz zapalić kadzidło i jego dym rozganiać piórem. Wzmocni to działanie kadzidła oraz sprawi, że dym idealnie rozproszy się wokół miejsca, które oczyszczasz. Możesz też czyścić aurę swoją lub innych osób jedynie samym piórem (piórami). Wystarczy wizualizować, że rozprasza ono negatywna energię i „omiatać” przestrzeń wokół .

Pióro w szczególności idealnie oczyszcza wszystko co jest związane z żywiołem powietrza, czyli wszelkie myśli. W przypadki natłoku natrętnych wspomnień, dźwięków, które zaprzątają nasze głowy, wystarczy omieść pawim piórem nad głową z intencją jej oczyszczenia z niechcianych myśli.

Na piórach możemy rysować runy, pisać zaklęcia. Do pióra przywiązujemy nitkę a następnie wieszamy je na drzewie. Z każdym powiewem wiatru intencja z pióra będzie wzmacniana.

Pawie pióra

Nie cieszą się w Polsce popularnością. Nawet słyszałam wiele razy, że przynoszą nieszczęście. Nic bardziej błędnego. Pawie pióra, ale tylko takie znalezione, są dobrym amuletem, który warto mieć w domu. Pomijając walory dekoracyjne, bo nie o tym tu mowa, to idealnie nadają się do magicznych działań. Można nimi oczyszczać aurę oraz przestrzeń z negatywnej energii. Posiadają właściwości uzdrawiające oraz działanie harmonizujące, pochłaniają negatywną energię. W feng shui pawie pióra stosuje się do ochrony domu. W tym celu do każdego pióra zawiązuje się czerwoną wstążkę, która wzmocni jego działanie ochronne.

Łabędzie pióra

Bardzo łatwe do znalezienia. Wystarczy przejść się morską plażą, żeby znaleźć łabędzie pióra. Zwykle są one białe, czasami czarne. Jedne i drugie możemy z powodzenie wykorzystywać w magii. Ciemne nadają się idealnie do oczyszczania z negatywnej energii, natomiast białe służą do przyciągania pozytywnej energii.

Zachęcam również do bacznego obserwowania ptasich piór na spacerach. Zwrócenia uwagi jeśli piórko spadnie nam na głowę, czy na ramię, co można odczytać jako znak z niebios. A jeżeli pióro wpadło przez okno do twojego domu, oznacza to, że spotka cię coś dobrego. Takie pióro należy schować w mieszkaniu a przyniesie ono szczęście.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *